Kamieński Portal Informacyjny
Co dalej z działką przy ul. Wolińskiej? Dzisiaj Radni zdecydują!

Co dalej z działką przy ul. Wolińskiej? Dzisiaj Radni zdecydują!

Dzisiaj podczas XIX sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim Radni zajmą się projektem uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie jako wkładu niepieniężnego prawa własności nieruchomości do spółki Kamieńskie Budownictwo Towarzystwa Społecznego sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim. Chodzi o działkę po byłym przedszkolu przy ul. Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim, na której KTBS sp z o.o. planuję budowę budynku wielorodzinnego pod wynajem.

Uruchomiony program społecznego budownictwa na wynajem, w skrócie polega na budowaniu lokali z nisko oprocentowanego kredytu udzielonego przez Bank Gospodarki Krajowej oraz dopłaty od rządu. W grę wchodzą dwie lokalizacje – przy ul. Wolińskiej (teren po przedszkolu) lub przy ul. Lutosławskiego (osiedle Chopina) – czytamy na stronie KTBS sp. z o.o.

Będą to mieszkania kompletnie wykończone i wyposażone w standardzie „pod klucz”. Mieszkania na wynajem w tym systemie to oferta dla rodzin o średnich dochodach, które przekraczają limit dochodów uprawniający do ubiegania się o lokal komunalny lecz jednocześnie nie posiadają zdolności kredytowej – informuje KTBS sp. z o.o.

Temat budzi wiele kontrowersji, zdania Radnych w tej sprawie są mocno podzielone. Sprawa była omawiana na czerwcowej sesji, wówczas Radni nie wyrazili zgody na podjęcie uchwały w tej sprawie.

Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji w żadnym z klubów nie będzie obowiązywała dyscyplina głosowania. Każdy Radny głosuje zgodnie z własnym sumieniem. Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *