Kamieński Portal Informacyjny
Cała Polska czerwoną strefą? Dzisiaj decyzja w sprawie dalszych restrykcji

Cała Polska czerwoną strefą? Dzisiaj decyzja w sprawie dalszych restrykcji

Wszystko wskazuje na to, że w strefie czerwonej już niebawem znajdzie się cała Polska. I to za kilka dni – od najbliższej soboty 24 października. Co by to oznaczało? Na przykład zakaz organizowania wesel i imprez rodzinnych na terenie całego kraju.

– Będę rekomendował, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną. Obecnie w całym kraju jest ok. 317 czerwonych powiatów. Już dzisiaj jest to ok. 75-80 proc., więc takie rozróżnienie powoli robi się bezprzedmiotowe – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował również, że z wysoką dozą prawdopodobieństwa zostanie podjęta decyzja o tym, że wyższe klasy szkół podstawowych przejdą na nauczanie zdalne bądź hybrydowe. Wszystkie szkoły wyższe i średnie przejdą na nauczanie zdalne.

Dotychczasowe obostrzenia epidemiczne na niewiele się zdały. Kilkanaście powiatów pod względem zakażeń wielokrotnie przekroczyło wskaźniki Ministerstwa Zdrowia. To już nie czerwone, ale czarne strefy. 21 października Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane, według których mamy 10.040 nowych przypadków zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Zmarło 130 osób.

Czekamy na konferencję Premiera Rady Ministrów.

zdjęcie pochodzi z serwisu www.money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *