Kamieński Portal Informacyjny
Burmistrz zaplanował gigantyczne podwyżki. Gorąca atmosfera na posiedzeniu Komisji Radnych!

Burmistrz zaplanował gigantyczne podwyżki. Gorąca atmosfera na posiedzeniu Komisji Radnych!

28 października br. o godz. 11.00 odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. To może być sesja, którą wszyscy mieszkańcy naszej gminy odczują w swoich portfelach. Burmistrz zaplanował bowiem gigantyczne podwyżki. Wzrosnąć mają m.in. opłaty za odbiór i zagospodarowanie śmieci oraz podatek od nieruchomości. W przypadku śmieci podwyżka miała wynieść ponad 40%. Radni powiedzieli burmistrzowi stanowcze nie.

Atmosfera na połączonych Komisjach Radnych, które odbyły się 27 października, od początku budziła sporo emocji. Najwięcej kontrowersji wzbudziła sprawa podwyżki opłaty za śmieci naliczanej od zużycia wody. W projekcie uchwały jaki trafił do radnych, burmistrz Stanisław Kuryłło zaproponował stawkę 12,00 zł. Obecnie stawka ta wynosi 8,50 zł.

Okazało się, że burmistrz nie skonsultował tej podwyżki nawet z własnym Klubem, bowiem kiedy doszło najpierw do dyskusji, a potem do głosowania radni Klubu Nasza Gmina Nasz Powiat byli albo przeciwni albo wstrzymali się od głosu. Podobnie zrobili radni niezrzeszeni. Wszyscy natomiast radni Klubu Ziemia Kamieńska zagłosowali przeciwko tej podwyżce.

Podwyżkę za śmieci poparło tylko dwóch radnych: Michał Sadowski i Wojciech Gościniak.

Radny Michał Sadowski argumentował swoją decyzję tym, że brak podwyżek oznacza mniejsze wpływy do budżetu przy rosnących kosztach i wydatkach, a to oznacza mniej inwestycji. Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Golusda zwrócił uwagę radnemu Sadowskiemu, że jego sztandarowym hasłem wyborczym było to, że nigdy nie zagłosuje za żadnymi podwyżkami. W odpowiedzi radny Sadowski powiedział, że czasy mocno się zmieniły.

Padła propozycja żeby do zaproponowanych podwyżek odniósł się Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Adrian Guranowski. Zarządzono przerwę. Po około 15 minutach Prezes spółki PGK przybył do ratusza, gdzie argumentował zasadność planowanych podwyżek.

Cztery godziny emocjonującej batalii na połączonych Komisjach Radnych nie przyniosło żadnych rozstrzygnięć i tak naprawdę nie wiemy jaką stawkę za śmieci zaproponuje na sesji Rady Miejskiej burmistrz Stanisław Kuryłło. Czy nową stawkę uzgodni wcześniej ze swoim Klubem i pozostałymi radnymi czy zafunduje im kolejną niespodziankę? Jaka ostatecznie stawka zostanie wprowadzona?

O tym przekonamy się już jutro. Przypominamy, że obrady Rady Miejskiej są transmitowane na żywo przez internet. Początek transmisji w piątek, 28 października o godz. 11.00.

Podajemy najważniejsze linki:

TRANSMISJA NA ŻYWO – ZOBACZ
WYNIKI GŁOSOWANIA – ZOBACZ
INTERPELACJE RADNYCH – ZOBACZ

Kamieński Portal Informacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *