Kamieński Portal Informacyjny
Burmistrz Kuryłło poinformował o inwestycjach na ponad 40 mln zł!

Burmistrz Kuryłło poinformował o inwestycjach na ponad 40 mln zł!

Podczas XIX sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim Burmistrz Stanisław Kuryłło w punkcie dotyczącym sprawozdania z okresu między sesjami poinformował o planowanych inwestycjach na terenie Gminy Kamień Pomorski. Wartość planowanych robót to kwota ponad 40 mln złotych przy zaledwie 10% wkładzie własnym Gminy.

Sprawozdanie z działalności Burmistrza Gminy Kamień Pomorski:

 1. 10 lipca Burmistrz spotkał się z Zarządem Powiatu Kamieńskiego, doszło do zawarcia porozumienia, został złożony wspólny wniosek w sprawie przebudowy ulic: Basztowa, Strzelecka, Pl. Katedralny i część ul. Żeromskiego w ramach funduszu dróg samorządowych. Jest to wniosek partnerski. Gmina będzie musiała zabezpieczyć w budżecie na ten cel kwotę 600 tys. złotych. Wartość inwestycji 5.400.000 zł.
 2. Burmistrz złożył wniosek na dofinansowanie przebudowy ul. Gryfitów. Wkład własny Gminy Kamień Pomorski 1.200.000 zł 
 3. 10 września nastąpi oddanie placu budowy na ul. Dworcowej i Jedności Narodowej. Inwestycja podzielona będzie na trzy etapy ze względu na charakter tych ulic. Wartość inwestycji 3.600.000 zł, wkład własny Gminy 1.200.000 zł
 4. Gmina ogłosiła przetarg na przebudowę ul. Wilków Morskich wraz z portem rybackim. Wartość inwestycji 15 mln zł, bez wkładu własnego Gminy Kamień Pomorski.
 5. Burmistrz odbył spotkania z przedstawicielami Urzędu Morskiego. Urząd ogłosił przetarg na przebudowę nabrzeża od elewatora do molo. Wartość inwestycji 2.500.000 zł. Realizacja tej inwestycji musi nastąpić jeszcze w roku 2020.
 6. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim złożył wniosek na modernizację płyty naturalnej na stadionie miejskim. Wartość inwestycji 1.800.000 zł, wkład własny Gminy Kamień Pomorski 360.000 zł. Lista podmiotów uprawnionych do otrzymania dofinansowania zostanie ogłoszona 24 października 2020 r.
 7. Burmistrz poinformował o rozpoczęciu budowy muzeum multimedialnego w Dworku Ewalda von Kleista. Wartość inwestycji 3.300.000 zł, wkład własny Gminy Kamień Pomorski 1.300.000 zł. Pierwotnie była mowa o kosztach rzędu 2,5 mln zł,  ale po okresie 2 lat od aplikowania o środki na ten cel ceny usług wykonawców i materiałów znacznie wzrosły. Burmistrz dodał, że mimo tego nie możemy się wycofać z tej inwestycji, ponieważ będzie to jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych naszego miasta.
 8. Burmistrz poinformował o ogłoszeniu zapytania na budowę nowego chodnika przy ul. Klasztornej w Kamieniu Pomorskim. Wartość inwestycji 100.000 zł, środki te są zabezpieczone w budżecie, realizacja nastąpi do końca roku.
 9. Burmistrz poinformował o planie inwestycji wodno-kanalizacyjnych. Wartość inwestycji to kwota 7.000.000 zł, rozpoczęcie tych prac nastąpi pod koniec br. Inwestycję realizuje PGK Sp. z o.o. Burmistrz dodał, że plan inwestycji dotyczy głównie obszarów wiejskich.
 10. Burmistrz poinformował o inwestycji polegającej na budowie budynku wielorodzinnego przez KTBS Sp. z o.o. Kosztorys wstępny to kwota 5.000.000 zł, wkład własny Gminy Kamień Pomorski 1.500.000 zł.
 11. Burmistrz poinformował, że 27 lipca podpisana została umowa na zakup i montaż trybun modułowych na stadionie miejskim. Montaż trybun nastąpi do 30 września.

  Burmistrz podsumował sprawozdanie, zaznaczając, że suma zaplanowanych inwestycji na najbliższe 2 lata to kwota ponad 40 mln złotych, przy czym wkład własny Gminy Kamień Pomorski wyniesie 4.100.000 czyli ok 10% sumy wszystkich wydatków.

Proszę Państwa, życzyłbym sobie żeby takie inwestycje w kolejnych latach na takim samym poziomie dofinansowania miały miejsce, chociaż wiem, że będzie to niezwykle trudne – powiedział na sesji Rady Miejskiej Burmistrz Stanisław Kuryłło.

4 komentarzy

 • Eugenia , 5 września 2020 @ 09:02

  Niedawno czytałam na kamieńkieinfo.pl , że starosta zapowiadał modyfikacje ulicy BASZTOWEJ I PL.KATEDRALNY .Co z ta inwestycją ?Ulica Kopernika zrobiona do baszty dalej nic aż do Strzeleckiej. Basztowa ma zrobione chodniki a jezdnia to jedna wielka łata i górki pagórki !!! Do tego samochody potrafią jeżdzić z taka szybkością że budynki się trzęsą .Słyszałam że miała być ulica przekształcona na jedno kierunkową aby zmniejszyć ruch .Cisza ..wszystko tylko obiecanki ..Burmistrz swoje Starosta swoje a rzeczywistość jest jaka jest !

 • Alicja , 5 września 2020 @ 07:40

  Burmistrz pismem zobowiązał się do zagospodarowania dzikiego parkingu za byłym aresztem i cisza .

 • Anonim , 4 września 2020 @ 20:14

  Nie wierzę w obiecanki cacanki burmistrza

 • Obserwator , 4 września 2020 @ 16:19

  podsumowując wkład własny w gminy to 13,1 mln zł do końca 2021r, do tego nie ma wkładu własnego do rewitalizacji „dzikiej plaży”
  Gmina tego nie udźwignie!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *