Kamieński Portal Informacyjny
Boiskowe zmagania zawodników Akademii Piłkarskiej i juniorów Gryfa Kamień Pomorski

Boiskowe zmagania zawodników Akademii Piłkarskiej i juniorów Gryfa Kamień Pomorski

Za nami kolejne piłkarskie weekendy w wykonaniu reprezentujących niebiesko-biało-czerwone barwy zawodników. Tym razem nasz przegląd wydarzeń będzie dwutygodniowy.

Juniorzy Gryf Kamień Pomorski na początku października rozegrali dwa wyjazdowe starcia. Najpierw w niedzielę 2-go października podopieczni trenera Dawida Sandzewicza udali się do Żarnowa, gdzie zmierzyli się z miejscowym LKS Pionier Żarnowo. Pomimo dwukrotnego prowadzenia po golach Marcela Rydzewskiego i Adriana Konopskiego nie udało im się jednak wrócić z punktami. Indywidualne błędy spowodowały, że po raz pierwszy w tym sezonie to rywal cieszył się ze zwycięstwa.

Szanse na rehabilitację dostali sześć dni później z Bizon Cerkwica. Okazję tą wykorzystali i po trzech golach: Adriana Kaczmarka, dwóch Patryka Słabolepszego i Tobiasza Maciejewskiego oraz jednym Marcela Rydzewskiego, Adriana Konopskiego i Adama Stodolnika wysoko ograli przeciwnika. Niestety pojedynek ten miał też inne, zupełnie nieprzyjemne oblicze. Niektórzy z zawodników gospodarzy pomylili boisko z wiejską dyskoteką. Różnicę umiejętności nadrabiali boiskowym chamstwem…

W obrębie dwóch ostatnich tygodni Trampkarze Akademii zagrali tylko raz. 1 października w Golczewie podejmowali miejscową Iskra Golczewo. Mimo, że skuteczność tego dnia nie była sprzymierzeńcem podopiecznych trenera Remigiusza Pęcaka. Okazji do zdobycia gola mieli dużo, ale ostatecznie po dwóch trafieniach Oliwiera Stangryckiego, jednym Alana Madejskiego i Antoniego Sobczyka pewnie wygrali 4:0.

W tym samym czasie drużyna Młodzika Starszego Akademii zagrała dwukrotnie. Najpierw w poniedziałek 3 października na własnym boisku podejmowali Wybrzeże Rewalskie Rewal. Podopieczni trenera Dawida Sandzewicza nie byli zbyt gościnni dla rywali. Po hattricku Igora Janiszewskiego, dwóch golach Igora Lewkowa oraz jednym Igora Majchera wygrali to starcie 6:1.

Takim samym wynikiem zakończyła się ich późniejsza niedzielna wyprawa do Nowogardu. Tym razem przeciwko Akademia Młodego Piłkarza Nowogard do bramki przeciwnika dwukrotnie trafiali: Szymon Beczak oraz Igor Majcher, swoje bramki dołożyli także Mateusz Około-Kułak oraz Filip Konwisarz.

9 października czwarty wg kalendarza (faktycznie trzeci) turniej rozgrywek #PierwszaPiłka Orlika Młodszego gr. H rozegrany został w Płotach. Nasi zawodnicy i zawodniczka z rocznika 2013/2014 bawili się grą razem z MKS Iną Goleniów, miejscową LKS Polonią PŁOTY oraz Mewą Resko. Jak to bywa w tych rozgrywkach było dużo goli, masa pięknych dryblingów, parad bramkarskich a przede wszystkim uśmiechów.

12 października na Orliku MOSiR w Kamieniu Pomorskim grupa srebrna trenera Przemka Kasprzaka zagrała z rówieśnikami Bizona Cerkwica.

Chwili wytchnienia nie miały także roczniki 2015-2016 Akademii. Najpierw 2 października udali się oni do Międzyzdrojów gdzie w ramach rozgrywek #PierwszaPiłka Żaka Młodszego gr. I gościli u Akademii Piłkarskiej RCR, notując dużo goli, piękne dryblingi oraz parady bramkarskie.
9 października doszło do rewizyty w Kamieniu Pomorskim. Ponownie w ramach piłkarskiego pikniku zabawa była przednia…

Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *