Kamieński Portal Informacyjny
Auto wjechało w budynek mieszkalny. Dwie osoby poszkodowane

Auto wjechało w budynek mieszkalny. Dwie osoby poszkodowane

W sobotę 22 października br. po godz. 14 nasza Jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Jarzębowo. Jak wynikało ze zgłoszenia samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w płot. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że pojazd marki Volkwagen uderzył w budynek mieszkalny, na skutek czego zakleszczony został kierowca. Samochód przebił ściane nośną, czym spowodował ryzyko zawalenia się budynku.

Strażacy przy użyciu narzędzi hydralicznych zrobili dostęp do kierowcy, a następnie ewakuowali go z pojazdu i przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Mężczyzna ze złamaniem otwartym kończyny dolnej został przetransportowany do szpitala. Po sprawdzeniu terenu wokół miejsca zdarzenia, na przystanku autobusowym został odnaleziony pasażer, który oddalił się z miejsca wypadku przed przyjazdem służb. On także potrzebował pomocy medycznej.

W chwili wypadku w budynku nie znajdował się żaden z mieszkańców. Strażacy po zakończeniu działań ratowniczych zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uszkodzony budynek przed zawaleniem się. W działaniach udział brało OSP Kołczewo, Ochotnicza Straż Pożarna Wolin, OSP Ładzin, JRG Międzyzdroje, a także Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Ochotnicza Straż Pożarna Kołczewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *