Kamieński Portal Informacyjny
Jest akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego w Wolinie

Jest akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego w Wolinie

Prokurator Rejonowy w Kamieniu Pomorskim skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanej o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności i należytej obserwacji pola jazdy, którego skutkiem było potrącenie pieszej, tj. o czyn z art. 177 § 1 kk.

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania dnia 24 stycznia 2022r. w Wolinie podejrzana kierując samochodem marki Volkswagen naruszyła nieumyślnie zasady bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego, w ten sposób, że zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych nie zachowała szczególnej ostrożności i nie zmniejszyła prędkości pojazdu, skutkiem czego było potracenie przechodzącej przez jezdnię pokrzywdzonej. W związku z tym zdarzeniem pokrzywdzona przewróciła się doznając m.in. złamania kończyny dolnej, stłuczenia klatki piersiowej oraz zranienia głowy. Obrażenia te naruszyły czynność narządu jej ciała na okres powyżej 7 dni.

Podejrzana (lat 48) w chwili wypadku była trzeźwa. Nie była dotąd karana sądownie. W toku postępowania na mieniu podejrzanej prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.

Za zarzucany podejrzanej czyn na podstawie art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *