Kamieński Portal Informacyjny
Sprzątanie Świata w Wolińskim Parku Narodowym. Zebrano 315 kg odpadów

Sprzątanie Świata w Wolińskim Parku Narodowym. Zebrano 315 kg odpadów

Wszystkie śmieci nasze są – to hasło 29. Akcji Sprzątania Świata – Polska, która odbyła się 6 października br. od godz. 10.00 na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Akcję zorganizowano już po raz drugi wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia. Ponad 230 wolontariuszy zgłosiło się by razem posprzątać lasy i plażę, ale przede wszystkim by pokazać innym, że nie należy zaśmiecać planety.

Zebrano 315 kg odpadów… wciąż dużo, ale o połowę mniej niż dwa lata temu. Najczęściej do worków trafiały plastikowe i szklane butelki po napojach, metalowe puszki i opakowania po słodyczach. W tym roku najbardziej zaśmiecony okazał się fragment lasu przy niebieskim szlaku turystycznym na odcinku od wiaduktu w kierunku Wicka. Najwięcej śmieci zebrała grupa z Nadmorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Międzyzdrojach – ponad 150 kg Serdecznie gratulujemy!

Po zakończeniu sprzątania uczestnicy spotkali się w Muzeum Przyrodniczym, gdzie podsumowano Akcję, rozdano pamiątkowe certyfikaty, a młodzież i dorośli rywalizowali w odgadywaniu zagadek dotyczących segregacji odpadów i wiedzy o parku. Wszyscy uczestnicy mogli posilić się owocami i wegetariańskimi kanapkami o ciekawych smakach.

Pięknie dziękujemy w imieniu przyrody Wolińskiego Parku Narodowego uczestnikom sprzątania, naszym partnerom, służbom medycznym oraz sponsorom. Dzięki Waszej aktywności i postawie wspólnie zadbaliśmy o przyrodę, a Woliński Park Narodowy zdobył flagę sztabową Fundacji Nasza Ziemia. Czekamy na Was za rok.

Woliński Park Narodowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *