Kamieński Portal Informacyjny
VI Sosnowicki Rajd na Sześciu Łapach. Ruszyły zapisy!

VI Sosnowicki Rajd na Sześciu Łapach. Ruszyły zapisy!

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na kolejną edycję Sosnowickiego Rajdu na Sześciu Łapach! To już szósta coroczna impreza charytatywna! Rajd odbędzie się w niedzielę, 25 września na terenie i w okolicach Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. Do PsieBiegnięcia będzie trasa spacerowo – biegowa ok 5 km.

Głównym celem Rajdu jest wyprowadzenie bezdomniaka na spacer. Tutaj ilość naszych psów jest ograniczona – ok 35 psów, a więc można startować również ze swoim adopciakiem. Uwieńczeniem będzie nagrodzenie zwycięzców, którzy ukończą poszczególną trasę w najkrótszym czasie oraz zaliczą wszystkie „punkty kontrolne”. Przewidziane jest integracyjne ognisko, pyszna zupa , najlepsze pierogi, a na deser domowe ciasta. Dla najmłodszych dwunożnych gry i zabawy.

Ze względu na fakt, że Schronisko cierpi na deficyt mokrej karmy o wysokomięsnym składzie, jako „wpisowe” w tym roku postanowiliśmy wprowadzić opłatę 30 zł, która będzie zbierana do dnia 19 września na konto współorganizatora Fundacji Psia Kość. Za darowiznę Fundacja zakupi karmę, która przyjedzie do Schroniska w dniu Rajdu.

Fundacja „Psia Kość”
ul. Wysockiego 10c/3
72-400 Kamień Pom
Numer konta: 79 2030 0045 1110 0000 0416 4930
TYTUŁ: Darowizna rajd od… (imię i nazwisko zawodnika)


Zapisy wyłącznie mailowo na adres: rajdna6lap@onet.pl – potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych.
UWAGA – teraz ważne info – w zgłoszeniu należy podać:
imię i nazwisko Zawodnika oraz informację czy startuje z własnym psem czy z psem ze Schroniska w Sosnowicach.

Zawodników jest zawsze więcej jak mamy piesków nadających się na przebycie trasy 5 km więc wśród zawodników wylosujemy osoby, które otrzymają bezdomniaka na trasę. Reszta osób będzie pokonywała trasę bez psiaków. Pamiętajcie, że rajd ma szczytny charytatywny cel, nie o rywalizację tu chodzi.
Przed startem w dniu Zawodów Wolontariusze i Pracownicy Schroniska będą przydzielać Zawodnikom psy schroniskowe, nie będzie można samemu wybierać sobie piesków – uwierzcie, to my znamy je doskonale i najlepiej je Wam dobierzemy.

Pies właścicielski biorący udział w Rajdzie musi być zdrowy i w pełni sprawny. Niedozwolony jest start z małymi szczeniętami, psami w wieku podeszłym, sukami w ciąży oraz psami chorymi. Niedozwolony jest start z psem ubranym w kaganiec, kolczatkę lub łańcuszek zaciskowy. Przez cały czas trwania Rajdu opiekunowie są zobowiązani prowadzić swojego psa na smyczy oraz zapewnić należytą opiekę, dobrze jakby były to przyjazne pieski.
W razie pytań udostępniamy numer telefonu współorganizatora: Agata – tel. 607 091 069.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *