Kamieński Portal Informacyjny
Od wtorku czwarta tura odkomarzania w gminie Dziwnów

Od wtorku czwarta tura odkomarzania w gminie Dziwnów

Gmina Dziwnów rozpoczyna kolejną turę oprysków przeciw meszkom i komarom. Walkę z tymi owadami, podobnie jak w latach ubiegłych, Burmistrz Gminy Dziwnów Grzegorz Jóźwiak, zlecił firmie z Kamienia Pomorskiego.

Tym samym w dniach od 23 do 25 sierpnia 2022 roku została zaplanowana IV tura zabiegów odkomarzania (metodą zamgławiania termicznego – odymiania) terenów otwartych zadrzewionych i zakrzewionych preparatami owadobójczymi. Proces odkomarzania rozpocznie się we wtorek 23 sierpnia 2022 roku (Dziwnów), następnie będzie prowadzony w środę 24 sierpnia (Międzywodzie), by w czwartek 25 sierpnia 2022 roku być zakończonym w Dziwnówku i Łukęcinie. Opryski rozpoczną się wcześnie rano, tj. od godziny 6.00 rano.

Pragniemy dodać, że odkomarzanie jest procesem, który wymaga określonych warunków atmosferycznych, dlatego podczas prowadzenia działań zwalczających te uciążliwe insekty, istotne są właściwe warunki atmosferyczne. Zabiegi opryskiwania zastoisk wodnych, skupisk krzewów i zarośli spowodowały zauważalne zmniejszenie populacji komarów, co przekłada się na poprawę samopoczucia mieszkańców i zadowolenia turystów odwiedzających naszą nadmorską gminę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *