Kamieński Portal Informacyjny
10 zwycięstwo Vikingów! Vineta Wolin pokonała na wyjeździe Lecha Czaplinek

W XVII kolejce ligowej o mistrzostwo IV ligi ZZPN Vineta Wolin pokonała w meczu wyjazdowym Lecha Czaplinek 4:2 zaliczając dziesiątą wygraną w rundzie jesiennej. Zespół z Wolina utrzymał pozycję lidera IV ligi, mając jeden punkt przewagi nad Hutnikiem Szczecin.

Vikingowie objęli prowadzenie już w 16′ minucie po bramce Radosława Cyburta. Gospodarze zdołali jednak doprowadzić do remisu w 24′ minucie po golu Damiana Gałosza. W 45′ minucie gospodarze zdobyli przysłowiową bramkę do szatni obejmując 1-bramkowe prowadzenie, na listę strzelców wpisał się Wiktor Wasałaszyn.

Po przerwie zespół Vinety Wolin postanowił dość szybko rozprawić się ze swoim rywalem. Festiwal strzelecki rozpoczął Kamil Wiśniewski w 57′ minucie doprowadzając do remisu. Pięć minut później w 62′ minucie na listę strzelców wpisał się Konrad Bartoszewicz. Vineta po raz drugi objęła prowadzenie w tym spotkaniu. Ostatnią bramkę dla Dumy Wolina w 68′ minucie zdobył po raz drugi w tym meczu Kamil Wiśniewski.

Vikingowie udzielili dzisiaj srogiej lekcji zawodnikom z Czaplinka, którzy do 57′ minuty prowadzili 2:1, a w ciągu niespełna 11 minut wynik tego spotkania zmienił się na 2:4 dla Vinety Wolin, która zachowuje pozycję lidera IV ligi.

Na dzisiejsze spotkanie z Lechem Czaplinek duet trenerski Dawid Jeż – Przemysław Tomków zdecydował się postawić na następujących graczy:

Pięciu młodzieżowców zagrało dzisiaj w podstawowej jedenastce

Skład wyjściowy Lecha Czaplinek: Oskar Rechtziegel – Maciej Czarnecki, Paweł Kibitlewski, Bartłomiej Woźniak, Kacper Lutyński – Wiktor Wasyłyszyn, Piotr Kibitlewski, Damian Gałosz, Patryk Kowalczyk – Jakub Kuzio, Marcin Resiak.
W rezerwie: Adrian Pacyk, Sławomir Bakiewicz, Mateusz Krasoń, Jakub Krzemień, Jarosław Handel.

GOLE DLA VINETY WOLIN W MECZU Z LECHEM CZAPLINEK ZDOBYLI:

19′ minuta 1:0 dla Vinety Wolin – Radosław Cyburt
57′ minuta bramka na remis 2:2 – Kamil Wiśniewski
62′ minuta – bramka dająca prowadzenie Vikigom – 2:3 – Konrad Bartoszewicz
68′ minuta Kamil Wiśniewski – ostatnia bramka w tym spotkaniu – 2:4 dla Vienty Wolin

W następnej kolejce ligowej Vineta Wolin zagra z GKS Leśnikiem Manowo. To spotkanie już w najbliższą środę 11 listopada o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Wolinie.